włoskie jedzenie Kraków

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych możliwości, jakie oferuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. mięso sezonowane w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *